Käsitööring iga kuu 1. ja 3. teisipäeval
Kultuuriseltside Teabekeskuses Sakala 14
Juhendaja Siiri Ristikivi, tel +372 55 673 478
Üsna seltsi algusaegadest peale hakkasid koos käima käsitööhuvilised, alguses Vaike Lombi, hiljem Elli Mõttuse ja Valve Pruudeni käe all. Hinnangu tehtule annavad käsitöönäitused. Neid on olnud palju - kõige uhkem ja väljapanekuterohkem seltsi 10. aastapäeval; kõige suuremat tunnustust pälviti ülemaailmsel võrukeste kokkutulekul Võrus 1994. aasta juulis. Kõrgelt hindasid meie näputöötegijate oskusi ka prantslased, kui neid 2003. a külastasime.
Võrukeelne näitering "Tungõl" igal 2. ja 4. kolmapäeval
Kultuuriseltside Teabekeskuses Sakala 14
Näitejuht Jaanis Valk, tel +372 55 974 425
Ringreisid Lõuna-Eestisse ja Prantsusmaale on toimunud koos näiteringiga “Hüdsi”(süsi), kes sündis seltsi 10. aastapäevaks. Ants Kõiv kirjutas näidendi “Viiekõistõ rüänurmõn”, mille ta ka lavastas.
Mängida soovijaid jätkus, näitlemiskogemuse puudumine ei heidutanud. Võru Instituudi võrukeelsete näidendite konkursil jagas A. Kõivu esikteos II-III kohta. Kuna näidendis mänginud soovisid jätkata, kirjutas A. Kõiv veel “Mõtsavele sõsara” ja “Pussi”. Ringis osalemine pakub tegijaile rahuldust ja ka vaatajad on näidendid hästi vastu võtnud.
Praegu juhib näiteringi noor, energiline, seda ala õppinud mees Jaanis Valk. Tema juhendamisel “prooviti hammast” Merle Karusoo tükiga ”Kured läinud kurjad ilmad” võru keeles. Huvitav ja võru keelt õpetav oli ühine teksti analüüs ja arutelu. Esietendus märtsis 2007 võeti seltsi üldkogul hästi vastu.
Folklooriansambel “Liiso” iga kuu 2. ja 4. teisipäeval
Kultuuriseltside Teabekeskuses Sakala 14
Juhendaja Tea Nopri, tel +372 56 455 600
1992. aastal hakkas tegutsema naisansambel Külli Puhkimi juhtimisel. Vahepeal tegevus soikus, kuid sai uue hoo sisse Koit Kirberi juhtimisel. Esialgne nimekuju “Liisu” sai uue ja võru keelt silmas pidades õigema kirjapildi “Liiso”. Koit Kirber viis “Liiso” koduseinte vahelt välja. Ansambel esines mitmel pool Võru- ja Põlvamaal, J. Hurda 160. sünniaastapäevale pühendatud pidustustel, Kaika suveülikoolis Mehikoormas ja Joensuu muusikafestivalil, kus saime fantastiliselt sooja vastuvõtu osaliseks. 2001. aastal viis ansambli ringreisile uus juhendaja Inda Kõiva, sest Koit Kirber jäi tõvevoodisse. Uue juhendaja juhtimisel sai suund võetud folklooriansamblile, kuigi repertuaaris on ka rahvalikke ja kirjakeelseid laule. Praegu juhib ansambit Tea Nopri. Tema käe all on ansambel osalenud Estol, Baltical, Võru folkloorifestivalidel, Tallinna vanalinnapäevadel, Kaika suveülikoolis, memme-taadi päevadel. Käidud on Võru-, Põlva-, Läti-, Soome- ja Prantsusmaalgi oma “ummamuudu” laule tutvustamas. Need väljasõidud on tõeliseks vahelduseks ning emotsionaalseks laenguks, mis liidavad lauljaid ja tutvustavad meie seltsi.
Tallinna Võru Seltsi töökeel võru keel ja aastatega on inimesed seda üha vabamalt rääkima hakanud. Selgemaid piirjooni hakkab võtma kava anda veel üks kooskäimise ja võru keele rääkimise võimalus - võrukeelse noorteklubi näol. Võru keelest huvituvad noored, olete oodatud!